Rowerem przez Sorkwity

Mazury to nie tylko doskonałe miejsce dla miłośników plażowania i sporów wodnych, ale także dla miłośników kolarstwa. Pasjonaci dwóch kółek doskonale czują się w każdym miejscu: nad morzem, w górach czy nad jeziorami. Nie ma złego miejsca do jady na rowerze. Wielu turystów wybierając się na wakacje zabiera ze sobą rowery, a wycieczki jednośladami traktują jako część urlopu. Szczególnie, jeśli miejscem docelowym jest malowniczo położony domek w lesie nad jeziorem, to nie ma lepszego sposobu na podróżowanie niż rower.

Jeśli ktoś zastanawia się, jakie miejsce na Mazurach wybrać na spokojny urlop, warto pomyśleć nad kandydaturą Sorkwit. Ta malowniczo położona wieś, zaledwie 12 km od Mrągowa, to oaza spokoju. Leży nad dwoma jeziorami – Lampackim i Gielądzkim. Turyści znajdą tu świetne warunki do uprawiania sportów wodnych, wypoczynku na plaży oraz rowerowych wycieczek.

Okolice Mrągowa są doskonale przygotowanym miejscem dla miłośników rowerów. Bez względu na to, w którym kierunku pojedziemy, zawsze wjedziemy na malowniczą trasę. Można także kierować się już przygotowanymi ścieżkami rowerowymi. Do nich nalezą na przykład: żółty szlak rowerowy „Lasy Sorkwickie” o długości 27 km, niebieski szlak „Duża Pętla Mrągowska” (35,5 km) czy żółta trasa Ernesta Wiecherta.

Sorkwity to także świetne miejsce dla miłośników kolarstwa górskiego! Aby uprawiać kolarstwo górskie wcale nie trzeba jechać w góry. MTB można uprawiać nawet na Mazurach. W roku 2015 w okolicach wsi Poręby, niedaleko Sorkwit powstał tor MTB Bike Park Poręby. Trudny leśny teren o zmiennym profilu to świetne miejsce dla miłośników ekstremalnej jazdy na jednośladach. Szlak ten powstał dzięki współpracy leśników i miłośników górskiego kolarstwa z okolic Mrągowa. Bardzo dobrą wiadomością dla osób chcących spróbować swoich sił w MTB Parku jest fakt, że wstęp jest tam darmowy.

Sorkwity jako miejsce wypoczynku nikogo nie zawiodą. To doskonałe miejsce na letni wypoczynek na łonie natury. Każdy, kto przyjedzie w te okolice, doceni piękno tutejszych okolic. Lasy, woda i świeże, czyste powietrze oraz świetnie przygotowana baza noclegowa do sekret popularności tej okolicy. Wszyscy chętni bez trudu znajdą tu noclegi. Sorkwity to wiele ośrodków agroturystycznych i pokoi do wynajęcia, a także domków letniskowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>