Miasto wielu możliwości – Kwidzyn

Szukając miejsca na aktywny wypoczynek, pełny nie tyko sprzyjających warunków naturalnych, ale także ciekawych miejsc, z których aż kipi od historycznych wydarzeń (jak np. w opisywanym Toruniu), koniecznie trzeba zajrzeć do Kwidzyna. To miejscowość leżąca w województwie pomorskim, położona nad rzeką Litwą. Jest także siedzibą władz powiatu. To dobre miejsce dla miłośników natury i spędzania wolnego czasu na łonie przyrody wśród ciszy i spokoju, a także dla tych, którzy chcą przeżyć ciekawą przygodę związaną ze średniowiecznymi czasami krzyżackimi.

Dla tych pierwszych atrakcyjna ofertą będzie z pewnością znajdujące się w pobliżu jezioro Dzierzgoń. To dostępne dla turystów i miejscowych kąpielisko, gdzie odpocząć można, zażywając kąpieli słonecznych oraz wodnych. W sezonie letnim jest strzeżone, dlatego chętnie przybywają tu rodziny z dziećmi. Najbardziej popularne są jednak tutejsze lasy, w których wiele jest przyjemnych ścieżek spacerowych oraz ciekawych tras rowerowych. Zabierając swój sprzęt, można liczyć na wyjątkowo udany urlop. W sezonie można tu także liczyć na obfite grzybobranie. Lasy pełne są różnorodnych gatunków grzybów, a wytrwali grzybiarze z zadowoleniem dźwigają pełne kosze owoców lasu.

Dla miłośników historii polecić trzeba wyjątkowy kompleks katedralno-zamkowy, będący pozostałością działalności krzyżackiej na tych terenach jeszcze z trzynastego wieku. Można oglądać znajdujące się tu ruiny zamków, a także jechać na wycieczkę do niedalekiego Malborka czy też innych miejscowości, znajdujących się na biegnącym tędy Szlaku Zamków Gotyckich. To wyjątkowo ciekawy i interesujący teren, gdzie zachowało się wiele charakterystycznych elementów z tamtego okresu, a wycieczka śladami krzyżackimi może okazać się wyjątkowo fascynująca nie tylko dla miłośników historii.

Z uwagi na duże możliwości, jakie oferuje miejscowość, noclegi w mieście Kwidzyn są bardzo oblegane zwłaszcza w sezonie letnim. Wielu turystów przybywa tu wraz z rodzinami i przyjaciółmi, by nietypowo spędzić weekend lub wakacyjny urlop. Dlatego też na przestrzeni ostatnich lat mocno rozwinęła się tu infrastruktura noclegowa. Oferuje ona możliwości rezerwacji noclegów o różnych standardach i w różnych cenach. Warto pomyśleć o wcześniejszej rezerwacji zwłaszcza, jeśli planuje się pobyt w okresie wakacyjnym. Dobrze funkcjonują także punkty usługowe i gastronomiczne, dzięki którym nie trzeba się martwic o smaczny posiłek po dniu pełnym atrakcji.

6 thoughts on “Miasto wielu możliwości – Kwidzyn

  1. wystarczy wcześniej zorientować się w sprawie zezwolenia no i wybrać odpowiedni nocleg, żeby połowić chociaż ze dni :)

  2. Sezon się zaczynam dobrze że poruszyliście ten temat chłopaki, ja też muszę czegoś poszukać na wędkowanie, może wybiorę Kwidzyn

  3. Ja tam zamiast łowienia wolę iść na grzyby albo na zwiedzić ten Szlak Gotyckich Zamków to wydaje się ciekawym pomysłem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>